15:01 30 Червня 2021

Ралі «Трембіта»: гонки під час футболу

Поки на європейських стадіонах вирують пристрасті футбольного турніру, в Україні триває національний чемпіонат з ралі.

АвторВолодимир НекрасовВолодимир НекрасовПрофіль »

Насправді, ралі «Трембіта» – третій етап чемпіонату України з ралі – мало не стало жертвою вдалого виступу української футбольної збірної. Уявіть собі, що було би, якби матч 1/4 фіналу Євро за участі України та Англії починався в суботу о 19:00? Без перебільшення можна сказати, що найцікавіша частина ралі проходила би порожніми вулицями Коломиї – адже всі глядачі не змогли би відірватись від телеекранів!

На щастя, в суботу о 19:00 почнеться інший чвертьфінал, в якому зійдуться не дуже цікаві нам Чехія та Данія; українська ж збірна гратиме з англійцями в той самий день, але о 22:00. Таким чином, всі ралійні вболівальники встигнуть спершу подивитись дві перші спецділянки ралі «Трембіта», по тому оплесками зустрінуть екіпажі під час урочистої церемонії в центрі Коломиї – і зрештою встигнуть повернутись по домівках, готелях  та спорт-барах, аби перетворитись на вболівальників футбольних.

І це дуже добре – адже цього року організатори «Трембіти» підготували абсолютно незвичну програму першого дня ралі. Зазвичай «глядацька» спецділянка проходила приблизно там, де й основні допи другого дня – а саме, в Снятинському районі. Цього разу все буде набагато цікавіше – адже перші дві СД відбудуться майже в центрі Коломиї! Траса СД1 та СД2 проходить просто по місту, кружляє навколо Шевченківського озера та стрімко летить вздовж річки Прут – насправді, унікальна конфігурація, яка ніколи раніше не використовувалась для ралійних змагань.

Привабливість цього видовища організатори ралі спробують висвітлити для широкого загалу за допомогою прямої відео-трансляції, яку, згідно задуму, транслюватимуть телеканали Перший Автомобільний та XSPORT. Важливо відзначити при цьому, що, за словами організаторів, трансляція вміщатиме не тільки перебіг змагань на СД 1-2, але й урочисту церемонію представлення екіпажів. Тож спортсмени цього разу матимуть чудову можливість додатково презентувати своїх партнерів та спонсорів – не тільки присутнім, але й віртуальним глядачам.

Що ж до спецділянок другого дня ралі, то їхня конфігурація порівняно з минулими роками майже не змінилась. Користуючись цим, проект «Ралі в Україні» за допомоги друзів та меценатів підготував, надрукував та розклеїв по всьому недільному маршруту ралі плакати, які містять попередження для місцевих мешканців та їхніх гостей. Ми щиро сподіваємось, що ці дії, разом із заходами промоутера ралі, дозволять спортсменам відчувати себе в безпеці та змагатись, не очікуючи появи на трасі раптового пішохода або велосипедиста.

Сподіваючись на цікаву гонку, ми сприймаємо її невідривно від імені відомого івано-франківського спортсмена Степана Мазура, який пішов від нас декілька тижнів тому. Немає сумнівів в тому, що організатори змагання не забудуть у той чи інший спосіб вшанувати пам’ять Степана. Але, незалежно від цього, всі ми – спортсмени, офіційні особи та вболівальники – неодмінно знайдемо хвилинку, щоби помовчати, пригадати та побажати вічного спокою чудовій людині та швидкому спортсмену, який, на жаль, вже ніколи не вийде на старт свого улюбленого ралі…

Фото © Сергій Холодило, Лілія Мороз

Читайте також:
Ралі в соцмережах

Авто для ралі

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Відео

Всі права на матеріали, розміщені на сайті Rally.in.ua, охороняються відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалов сайту, гіперпосилання (hyperlink) на www.rally.in.ua є обов’язковим.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright © Ралі в Україні