08:55 21 Сентября 2019

Рівність очок: тепер все ясно

На офіційному сайті ФАУ опубліковано фрагмент рішення Комісії Автомобільного Спорту щодо можливої рівності результатів, показаних кількома спортсменами на супер-спешиалах.

АвторВладимир НекрасовВладимир НекрасовПрофиль »

Нагадаємо, що приводом для дебатів стала ситуація, яка склалась на четвертому етапі чемпіонату України, ралі «Галіція». За сумою часів, показаних на двох перших спецділянках, двоє пілотів – Олександр Рогочий та Максим Шиков – досягли абсолютно ідентичного результату: дві хвилини та 59,5 секунди.

Нюанс полягав в тому, що згадані перші спецділянки проходили у статусі ССД, тобіто – супер-спеціальні ділянки, за які першим п’яти екіпажам, згідно регламенту, мали бути нараховані додаткові бали. Отже, питання полягало в тому – скільки саме очок начислити Рогочему та Шикову, з урахуванням того, що вони поділили між собою друге та третє місця за сумою часів на ССД? По 8 – як за друге місце? По 6 – як за третє? Чи по 7 – як певне «середнє арифметичне»?

Зазначимо, що дана ситуація жодним чином не була описана не тільки в українському регламенті ралі, але й в загальному регламенті ралі FIA, який фактично є основою для національних документів. Тож комітет ралі, звертаючись з поданням до КАС, спирався не тільки на власне розуміння ситуації, але й на існуючі прецеденти в чемпіонатах інших країн. А такі прецеденти були – наприклад, аналогічна ситуація мала місце торік в чемпіонаті Швеції (за цю інформацію комітет має подякувати провідному українському спеціалісту з міжнародних ралі та нашому колезі Павлу Скобленку).

Тож, врахувавши всі аргументи, КАС ФАУ прийняла наступне рішення (цитуємо без змін):

«За поданням Комітету ралі FAU п.10.2. Загального Регламенту Чемпіонату України з ралі 2019 року, доповнено наступним текстом:

«У випадку рівності результатів у декількох екіпажів за підсумками Супер СД (або за сумою декількох Супер СД), вважати, що такі екіпажі посіли однакове «специфічне» місце, яке об’єднує декілька місць в залежності від кількості екіпажів, які матимуть однаковий результат. Якщо «специфічне» місце об’єднує місця, за які нараховуються додаткові залікові очки, то вказані додаткові очки складаються та розподіляються порівну між екіпажами що мають однаковий результат».

Кінець цитати.

Отже, повертаючись до нашої ситуації – згідно рішення КАС, обом спортсменам, Олександру Рогочему та Максиму Шикову, має бути начислено по 7 очок, що є результатом складання 8 та 6 та розподілу отриманої суми на дві рівні частини. Зазначимо, що ці додаткові бали нараховуються виключно в абсолютному заліку, тож на позиції пілотів в залікових класах впливу вони не мають.

Фото © Олександр Василюк – Sander Studio

Читайте также:
Ралли в соцсетях

Авто для ралли

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Видео

Все права на материалы, находящиеся на сайте Rally.in.ua, охраняются в соответствии с законодательством об авторском праве и смежных правах. При любом использовании материалов сайта, гиперссылка (hyperlink) на www.rally.in.ua обязательна.

Контакты

Политика конфиденциальности

Copyright © Ралли в Украине