09:33 11 Травня 2020

Цифровий автоспорт: тепер офіційно

Світовий автоспорт переживає не найкращі часи – через стрімке поширення пандемії COVID-19 переносіться та відміняються міжнародні змагання, скасовуються цілі національні чемпіонати.

АвторФАУФАУПрофіль »

Саме в цей момент найбільш широке поширення отримав цифровий автоспорт. На віртуальні перегони звернули увагу топ-пілоти, чемпіони світу, всесвітньо відомі автомобільні виробники і їх спортивні підрозділи, спортсмени-аматори всього світу.

Це відмінна можливість не тільки вперше долучитись до автоспорту, але і можливість залишатися у формі, вивчати траси, звикати до поведінки автомобіля у різних погодних умовах, працювати з налаштуваннями шасі і вдосконалювати взаємодію пілота і гоночного інженера. Але в першу чергу це боротьба, якої так не вистачає і пілотам, і вболівальникам, що залишаються в умовах ізоляції під час карантину.

За перипетіями на віртуальних трасах спостерігають мільйони уболівальників. І багато хто з глядачів тепер може і сам вийти на старт віртуальної гонки і змагатися пліч-о-пліч з пілотами світового масштабу.

У багатьох країнах Автомобільні федерації-члени ФІА вже визнали віртуальні перегони офіційною дисципліною автоспорту. Автомобільна федерація України також зробила крок назустріч цифровому автоспорту: у ФАУ сформовано Комісію цифрового автоспорту ФАУ (КЦА ФАУ), метою якої є:

  • забезпечення статутної діяльності ФАУ в сфері цифрового автоспорту;
  • сприяння всебічному розвитку діяльності у сфері цифрового автоспорту,
  • залучення фізичних осіб до цифрового автоспорту, сприяння реалізації прав членів Федерації та всіх заінтересованих осіб на зайняття цифровим автоспортом, в тому числі на професійних засадах, забезпечення їх участі в офіційних міжнародних спортивних змаганнях;
  • сприяння підготовці спортсменів національних збірних команд та участь у розвитку і пропаганді цифрового автоспорту,
  • сприяння розвитку міжнародного співробітництва, вивчення та запровадження в Україні іноземного та міжнародного досвіду у сфері цифрового автоспорту,
  • формування календарного плану заходів (в тому числі змагань) з цифрового автоспорту,
  • гармонізації регламентуючих документів ФАУ щодо цифрового автоспорту з відповідними вимогами FIA, ФАУ та чинним в Україні законодавством;
  • забезпечення методологічної єдності правил проведення змагань у всіх дисциплінах цифрового автоспорту.

Склад Комісії Цифрового Автоспорту:

Кравець Ірина (голова комісії)

Клапан Володимир

Холодило Олена

Михайленко Олександр

Гюрунян Жирайр

Леонова Олена

Вже невдовзі ФАУ та КЦА ФАУ планують проведення перших віртуальних автоспортивних змагань. Подробиці будуть опубліковані на сайті Автомобільної Федерації України.

Запрошуємо всіх бажаючих членів ФАУ долучитись до створення в Україні сучасного цифрового автоспорту.

Фото © КЦА

Читайте також:
Ралі в соцмережах

Авто для ралі

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Відео

Всі права на матеріали, розміщені на сайті Rally.in.ua, охороняються відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалов сайту, гіперпосилання (hyperlink) на www.rally.in.ua є обов’язковим.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright © Ралі в Україні