18:15 18 Серпня 2013

«Александров Ралі»: гірське випробування пройдено!

Фінальний день Александров Ралі, IV етапу Чемпіонату України, XII етапу Кубка Європи та VII етапу Чемпіонату Росії з ралі, став справжнім подарунком для всіх вболівальників і глядачів ралі.

АвторЛариса МіщанчукЛариса МіщанчукПрофіль »

Суботня інтрига боротьби за першість в абсолютному заліку вийшла в неділю на новий виток. Питання, кому ж цього року дістанеться звання найшвидшого гонщика найскладніших карпатських доріг, залишалося відкритим до останнього бойового кілометра дистанції.

У суботу дуель лідерів передбачувано склалася з Олександра Салюка, який неодноразово довів у минулі роки свою швидкість на місцевих дорогах, та Валерія Горбаня, учасника та призера Чемпіонату Світу з ралі. У неділю кожному з них довелося зіткнутися з серйозними випробуваннями: кому з протистоянням з боку суперників, а кому з несподіваними відмовами з боку техніки.

Протягом першої секції недільного дня Олександр Салюк, який у суботу випереджав суперників більш ніж на півхвилини, розгубив практично всю свою перевагу – коли настав час денного сервісу, з’ясувалося, що його розділяє з Валерієм Горбанем всього 10 секунд! А така різниця в часі з найсильнішим конкурентом виглядала вже досить хитко ... Втім, друга секція ще більше розпалила атмосферу: Горбань виграє одну спецділянку, підбираючись до Салюка ближче, другу спецділянку ... Проте, ця атака була відбита: той запас часу, який заробив Олександр в перший день, забезпечив йому перемогу на Александров Раллі з перевагою в 5,1 секунди! Зазначимо, що це перша перемога Салюка в цьому сезоні. Валерій Горбань став другим, а бронзу класу 2 завоював Микола Філіппов.

У класі 3 протягом неділі панувало напруження. Після першої секції лідерство продовжував утримувати претендент на чемпіонський титул російського чемпіонату, Геннадій Брославський. Незважаючи на нові для себе дороги і пресинг з боку конкурентів, Брославський зумів очолити залік 3 протягом першої частини недільного дня. Але практично відразу ж за ним, в 16,8 секунди позаду, завершив першу секцію Андрій Жигунов. Російський пілот-легенда був не надто успішний у суботу, але в неділю йому вдалося знайти підхід до Александров Ралі. Жигунов потіснив конкурентів і прорвався на початку неділі на другу позицію.

Третім секцію закінчив Юрій Кочмар. Однак після денного сервісу несподівану та сміливу атаку на призову трійку класу 3 зробив ще один російський гонщик, Дмитро Тагіров. Йому вдалося буквально за дві спецділянки другої секції прорватися на дві позиції вгору і зайняти другий рядок класу 3! Геннадій Брославський втримав позицію лідера, другим став Тагіров, а замкнув трійку Андрій Жигунов. Таким чином, російські пілоти зайняли всі три місця на подіумі цього класу!

У монопривідній категорії 5 Євген Суховенко і далі нав'язував темп конкурентам. Українсько-російське протистояння з нашим гонщиком цього ж класу, Володимиром Кондратенко, завершилося, все-таки, перемогою гостя - Суховенко зайняв перше місце в класі 5 і впевнено закріпився у першій двадцятці абсолютного заліку. Володимир Кондратенко став другим, а третю сходинку класу 5 посів Юрій Касим.

Фото © Лариса Міщанчук, Сергій Холодило

Читайте також:
Ралі в соцмережах

Авто для ралі

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Відео

Всі права на матеріали, розміщені на сайті Rally.in.ua, охороняються відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалов сайту, гіперпосилання (hyperlink) на www.rally.in.ua є обов’язковим.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright © Ралі в Україні