16:14 03 Червня 2021

Ралі «Галіція»: сезон тиші закінчено

Двомісячна перерва в чемпіонату України з ралі добігла кінця – вже за два дні стартує другий етап ЧУ-2021, ралі «Галіція».

Уважні читачі помітили, що ми недарма використали в назві цього матеріалу словосполучення «сезон тиші» – адже саме так називають період, в який діє законодавча заборона на проведення будь-яких заходів, що порушують спокій тваринного світу в заповідниках та національних парках. Очевидно, що автомобільне ралі підпадає під дію цього закону аж бігом – звичайно ж, в разі, якщо його маршрут пролягає в заборонених зонах. Нажаль, у випадку з «Галіцією» ми маємо справу саме з таким співпадінням – частина спецділянок змагання проходить по території Національного парку «Сколівські Бескиди».

Але не все так погано, як може здаватись – в першу чергу, через те, що класичне ралі (на відміну від трофі або ралі-рейдів) проходить, як відомо, шляхами загального користування, рух якими не заборонено навіть протягом «сезону тиші». До того ж, організатори врахували зауваження екологів, та дещо скоротили дистанцію СД «УкрНафта-R» – замість попередньо запланованих 10 км вона складатиме 8,9 км. Як стверджує промоутер змагання, оновлений маршрутний лист цілком та повністю відповідає вимогам законодавства, тож перегонам ніщо не загрожує.

І це дійсно чудова новина – адже майже 30 екіпажів з України, Литви та Німеччини заявили про намір стартувати в ралі «Галіція» найближчими вихідними. Зазначимо, що це лишень трохи менше, ніж на першому етапі ЧУ в Херсоні – хоча, звичайно, втрати є досить суттєвими. По-перше, вболівальники стовідсотково не побачать жодного автомобіля класу WRC, оскільки Валерій Горбань спрямував свої інтереси на участь в чемпіонаті Литви, а Ігор Чаповський із самого початку планував обмежитись цьогоріч лише кількома стартами на південно-українських трасах. Ну, а по-друге – дещо порідшає монопривідна частина українського пелотону, що, насправді, є також цілком зрозумілим та передбачуваним.  

Проте ми впевнені, що глядачі отримають яскраві емоції – причому, не тільки від самого змагання. Справа в тому, що проект «Ралі в Україні» спільно з більшістю команд-учасниць цьогорічного чемпіонату підготував для вболівальників незвичний сюрприз – унікальні блокноти для автографів, які містять в собі комп’ютерні зображення автівок, що змагаються. Наголосимо, що придбати такі блокноти неможливо; єдиний спосіб стати власником одного з них – це отримати його безпосередньо від когось з учасників ралі «Галіція» (звичайно ж, разом з автографом).

Тож починайте полювання за цими ралійними сувенірами вже в суботу – коли в Трускавці розпочнуться перші проїзди міською спецділянкою. Ну а ті, кому не вдасться побувати на відкритті змагання в суботу, матимуть можливість «упіймати» учасників наступного дня або в сервісному парку (знов-таки в Трускавці), або перед стартом якоїсь з недільних спецділянок поблизу Східниці. Спортсмени обіцяли нам, що возитимуть блокнотики з собою в бойових машинах протягом усього змагання; тож не соромтесь підходити до екіпажів в будь-який момент – звичайно, якщо ви бачите, що вони мають вільну хвилинку для спілкування.

Автор © Володимир Некрасов

Фото © Євген Канаш, Дайана Троян

Читайте також: