14:22 08 Лютого 2023

Ралійна зима: без наших не обійшлося

На відміну від минулого року, український екіпаж Сергія Потійка та Івана Мішина розпочав програму своїх виступів з серії зимових ралі в Фінляндії.

АвторВолодимир НекрасовВолодимир НекрасовПрофіль »

Перший етап чемпіонату Фінляндії, Arctic Lapland Rally, вийшов для екіпажу вкрай невдалим. Для початку настрій спортсменам зіпсувала погода – після довгих морозів перед самою гонкою температура раптово підскочила до нуля, що для Рованіємі є феноменально рідкісним явищем. Подолавши першу 27-кілометрову спецділянку, Потійко з Мішиним припустились прикрої помилки на другому, глядацькому допі «Мянтіваара» і вилетіли з траси, після чого продовжувати гонку не було жодної можливості.

На щастя, до наступного етапу фінського чемпіонату лишалось майже три тижні, що дозволило українцям повністю відновити як власну форму, так і техніку. Ralli Kuopio склалось набагато краще – і не тільки через більш традиційну для Скандинавії морозну погоду. З самого початку Потійко та Мішин тримали впевнений темп, потроху наближаючись до першої п’ятірки свого залікового класу – і зрештою фінішували на шостій позиції серед 13 учасників заліку SM5. Щодо абсолютного заліку, то українці посіли в ньому 35-й рядок – з урахуванням загальної кількості в 117 стартуючих, досить непоганий результат.

Після закінчення ралі штурман екіпажу Іван Мішин трохи розповів проекту «Ралі в Україні» про подальші плани екіпажу. Отже, наприкінці лютого українці планують з’явитись в Алуксне, де проходитиме спільний етап чемпіонатів Латвії та Естонії, а одразу після того знову повернуться до Фінляндії, в Ювяскюля – на третій етап цієї першості. Відзначимо, що, за словами Мішина, екіпаж на початку року подав заявку на повноцінну участь в чемпіонаті Фінляндії (як і в інших країнах, іноземні екіпажі тут мають сплатити окремий стартовий внесок, щоби бути класифікованими за підсумками року).

«Я не певен, чи ми візьмемо участь у всіх 100% етапів чемпіонату Фінляндії, – прокоментував Іван Мішин, – хоча заявку оформили належним чином. А от чемпіонат Литви збираємось проїхати повністю, з певними турнірними завданнями. Крім того, протягом сезону можливі епізодичні старти в різних змаганнях в Латвії, Естонії та Польщі, які є найближчими до бази команди».

Фото © R4 Litus

Читайте також:
Ралі в соцмережах

Авто для ралі

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Відео

Всі права на матеріали, розміщені на сайті Rally.in.ua, охороняються відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалов сайту, гіперпосилання (hyperlink) на www.rally.in.ua є обов’язковим.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright © Ралі в Україні