11:06 11 Квітня 2022

Ще не вмерла Україна: наших запросили на ралі!

Якою би неймовірною не здавалась ця новина, але найближчим часом український екіпаж може вийти на старт міжнародного ралі! 

АвторВолодимир НекрасовВолодимир НекрасовПрофіль »

Оскільки проект «Ралі в Україні» брав участь у цьому задумі із самого початку, ми можемо наразі розповісти все якнайдокладніше. А почалося все з того, що литовський автомобільний клуб Visagino AMSK вирішив організувати змагання, метою якого, окрім, власне, спортивної складової, був би збір допомоги для України та українців, які продовжують боронити свою країну від російських загарбників. Змагання, яке отримало назву Rally Cup Visaginas, заплановано на 7 травня – з метою якнайбільше протистояти в інформаційному полі «великому» радянському святкуванню Дня Перемоги.

Одним з організаторів змагання виступив литовський спортсмен та керівник команди North Town Rally Team Аурімас Ейдзюнас, добре відомий українським прихильникам ралі як один з учасників ралі «Фортеця» 2019 року. За словами Аурімаса, участь в заході планують взяти такі відомі спортсмени, як Домінікас Бутвілас, Рамунас Чапкаускас, Гіедріюс Ноткус та інші представники литовського, латвійського, естонського та польського ралійних чемпіонатів.

Одним з важливих чинників, який допоможе привернути увагу суспільства до змагання, може стати виступ легендарного українського екіпажу в складі Олександра Салюка-старшого та Леоніда Косянчука, які вже отримали офіційне запрошення від організаторів змагання та Литовської автомобільної федерації. Оскільки обидва спортсмени вже перетнули вікову позначку в 60 років, формальних перешкод для їхнього виїзду з України немає – при цьому, фізичні кондиції Олександра Петровича та Леоніда Васильовича дозволяють їм повернутись до ралійного автомобіля після тривалої паузи у виступах. Очікується, що український екіпаж зможе стартувати на автомобілі Mitsubishi Lancer Evo IX, який готова надати з цією метою команда 8000RPM Motorsport club.

«Я буду щасливий представити Україну на цьому змаганні, особливо в такий важкий для нашої країни момент, – зізнався в розмові з проектом «Ралі в Україні» Олександр Салюк. – Наразі вже місяць я працюю водієм фури, перевожу гуманітарні вантажі – але думаю, що на кілька днів, які триватиме гонка, мені знайдуть заміну. Це велика честь для нас – показати всьому світу, що український спорт не вмер, і ми продовжуємо боротьбу на всіх можливих фронтах».

Звичайно ж, багато залежить від того, як розвиватимуться найближчим часом події на фронті та по всій Україні – але ми все ж таки сподіваємось на те, що один з найтитулованіших українських екіпажів матиме можливість взяти участь у запланованому заході. Бажаючі допомогти в здійсненні цього проекту можуть зв’язатись безпосередньо з нашими пілотами або з редакцією «Ралі в Україні».

Фото © Аурімас Ейдзюнас

Читайте також:
Ралі в соцмережах

Авто для ралі

  • 255 110 Melnichuk 001
  • 255 110 Pushko 002
ТОП-Відео

Всі права на матеріали, розміщені на сайті Rally.in.ua, охороняються відповідно до законодавства про авторське право та суміжні права. При будь-якому використанні матеріалов сайту, гіперпосилання (hyperlink) на www.rally.in.ua є обов’язковим.

Контакти

Політика конфіденційності

Copyright © Ралі в Україні